Probiotika po antibiotikách dají do pořádku naši střevní flóru

probiotika po antibiotikách

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 26

 1. Julča napsal:

  Při užívání antibiotik mi občas bývá špatně. Probiotika jsem brala současně s antibiotiky. Doporučili mi je v lékárně. Já měla konkrétně Probiolact.

 2. Rituš napsal:

  Probiotika beru pokaždé spolu s antibiotiky. Mě se osvědčil Probiolact.

 3. Jožka napsal:

  Při každém užívání antibiotik jsem měl střevní potíže. Nejprve mi doktorka psala jiná antibiotika. Pak mi řekli v lékárně o probiotikách. Zkusil jsem Probiolact a bylo vše v pohodě.

 4. Julie napsal:

  Poslední užívání antibiotik mi vyvolalo střevní potíže. Doktorka mi poradila probiotika. V lékárně jsem koupila Probiolact. Díky němu se vše dostalo do normálu.

 5. Karin napsal:

  Užívání antibiotik mi poslední dobou způsobují střevní potíže. Chtěla jsem je změnit a doktorka mi doporučila probiotika. Začala jsem brát Probiolact a vše je v pořádku. Střeva se uklidnila.

 6. Láďa napsal:

  Při posledním užívání antibiotik jsem začala mít střevní potíže. Ptala jsem se v lékárně, jestli by mi nemohli dát jiné léky a tam mi poradili nějaký probiotika Probiolact. Začala jsem je užívat a potíže pomalu odezněly.

 7. Igor napsal:

  Už dlouho užívám probiotika Probiolact společně s antibiotiky. Pomáhají mi při střevních potížích, které jsem dřív při antibiotikách mívala. Můžu je doporučit.

 8. Ondřej napsal:

  Probiolact užívám už dlouho. Díky němu mi přestaly střevní potíže spojené s užíváním antibiotik. Neužívají se zároveň, ale asi s dvouhodinovým odstupem.

 9. Franta napsal:

  Také užívám Probilact pokaždé když musím brát antibiotika. Poradila mi ho doktorka, když jsem měl při užívání antibiotik střevní potíže. Teď už je všechno v pohodě.

 10. Reni napsal:

  Pokud mám jakékoli střevní potíže, sahám po Probiolactu. Dva prášky ráno a dva večer a ať je to průjem nebo zácpa, druhý jsem v pohodě.

 11. Aneta napsal:

  V případě, že už se ke mě antibiotika dostanou, beru k nim probiotika a wobenzym. Probiotika přesně kvůli té střevní mikroflóře a wobenzym na posílení účinku atb a zamezení opakování onemocnění. Jen bych chtěla upozornit na to, co řada lidí opomíjí…. Užívání antibiotik se někdy člověk nevyhne, ale je to strašný zásah do lidského organismu, který nesmírně oslabuje činnost orgánu jako jsou napříkald játra. Proto je opravdu důležité, aby člověk po dobu užívání atb, byl doma v klidu a nešel po třech dnech s atb do práce.

 12. Marie napsal:

  Wobenzym hned při brání antibiotik!!! Vždy.

  • Apolena napsal:

   Brala jsem teď dvakrát za sebou antibiotika a mám pocit, že mám hodně oslabenou imunitu. Jsem pořád unavená a přitom spím normálně, mám neustále pocit takového divného nachlazení a tak… Kolik a jak dlouho se má brát ten wobenzym, nevíte někdo? V nejhorším nebudu líná a zajdu se zeptat do lékárny :-D. Ale rada od uživatelů, je nad zlato :-D

 13. Klára napsal:

  Enzymy a konkrétně ten wobenzym je opravdu super. Zkušenosti máme doma letité.

 14. Ema napsal:

  Nám se při užívání antibiotik osvědčil Probiolact. Bereme ho už nějakou dobu a jsme spokojení.

 15. Libin napsal:

  Díky Probiolactu jsou mé potíže s užíváním antibiotik pryč.

 16. Vlasta napsal:

  Už je to docela dlouho, ale brala jsem ho na imunitu asi tři měsíce. Mám dojem, že to tak vyšlo akorát na to velké balení (tuším 800 tbl). Co se týče dávkování, tak to máš nejlepší poptat se v lékárně nebo svého lékaře. Já brala wobenzym první dva týdny 3×5 denně a následně mi byla dávka snížena na 3×3 denně.

 17. Apolena napsal:

  Vlasto, moc díky. Už jsem si byla koupit wobenzym v lékárně a doporučili mi tam zhruba to, co píšeš ty. Začít 3x 5 a pak dávku snížit. Užívat ho mám tři měsíce. Doufám, že pomůže, ale už teď po týdnu a půl mám pocit, že se cítím lépe, tak jen aby to vydrželo :-).

 18. Evča napsal:

  Antibiotika a probiotika, konkrétně Probiolact, už beru delší dobu. Jednou mi ho při potížích s užíváním antibiotik doporučili v lékárně. Od té doby mám pokoj.

 19. Anna napsal:

  Není to tak dlouho, co jsem brala docela silná antibiotika. V lékárně mi k nim rovnou nabídli Probiolact. Nejdřív jsem ho nebrala. Ale, když mě po prvním dni užívání bolelo břicho a měla jsem slabý průjem, radši jsem ten Probiolact vzala. Najednou bylo vše v pořádku. Takže od teď antibiotika jen s Probiolactem.

 20. Saša napsal:

  Připojuji se s dobrými zkušenostmi s Wobenzymem, zvlášť když se vám ty problémy opakují.

 21. Halina napsal:

  I já se můžu podělit o dobré zkušenosti s wobenzymem. V posledních letech jsem antibiotika brala několikrát a i přes kombinaci antibiotik s probiotiky se u mě objevovaly díky snížené imunitě kvasinky, což je dost nepříjemná záležitost. Jen je potřeba počítat s déle trvající kúrou i po dobrání samotných antibiotik, aby došlo k dlouhodobému posílení imunity.

 22. Káča napsal:

  Není to tak dlouho, co jsem měla při těchto teplotách angínu. Byla jsem úplně hotová. Dostala jsem antibiotika a samozřejmě jsem měla nařízený klid na lůžku. Po dvou dnech užívání antibiotik, mě začala mít střevní potíže. Volala jsem doktorce a ta mi poradila Probiolact. Hned jsem ho začala brát a vše se zklidnilo.

 23. Míša napsal:

  Moje kamarádka bere spoustu léků a ta směska jí nedělá dobře na žaludek. Už dlouho k tomu užívá Probiolact a zdá se být ok. Taky jsem ho vyzkoušela při užívání léků na bolest zad. Moje střeva mi byla vděčná.

 24. Simik napsal:

  Probiotika při užívání antibiotik? Mě je doporučili nedávno. Brala jsem silnější antibiotika a nějak mi to rozhasilo žaludek. Probiolact mi nabídli v lékárně. Jak jsem ho začala užívat, bylo vše ok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *