Kustovnice čínská: Denní dávka záleží na věku, pohlaví a formě plodů

kustovnice čínská denní dávka

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 16

 1. Monika napsal:

  Dobry den mohly by jste mi prosim poradit mam synka tedka v rijnu mu bude 4 roky a chtěla bych mu zkusit davat KUSTOVNICI cinska GOJI na posileni imunity a tak chtěla jsem se zeptat jake bych mela davat davkovani,bylo mi porazeno ze mam vyskouset dekuji moc za vasi odpověď preji hezky vecer Zemanova.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Moniko. Váš synek už je skutečně dost velký na to, aby pro něho byla kustovnice vhodná. Do deseti let může sníst denně hrstku, což je přibližně 15 bobulí.

 2. Kateřina napsal:

  Dobrý den,moje dcera má 13 let a má 70 kg.
  Chtěla zkusit Goji na zhubnutí.
  Jak dlouho ji má používat a kolik denně si ji má vzít kdyby ji používala po dobu 2-3 týdnu shodí po ni něco? Kolik bobulí denně má jíst? A kdy je to nejlepší?
  Děkuju za odpověď.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Kateřino. To už máte dcerku dost velkou na to, aby mohla jíst stejné množství Goji, jako dospělí. Hranice je někde u 10 let, takže Vaše dcera může klidně denně sníst 30 bobulí, což je dávka pro dospělé. Občas se také popisuje jako 2 hrsti.

 3. Irena napsal:

  Tak já chroupu sušenou kustovnici už 2 měsíce pro její popisované vitamíny,ne kvůli hubnutí. Pro informaci – nezhubla jsem. Údajně je třeba změnit svůj jídelníček.A to můžete udělat i bez goji.Takže za mě je to stejný chyták,jako když Vám někdo nabídne jakési tabletky na hubnutí a k tomu Vám doporučí jako nutnost vypít před jídlem půllitru vody. Je logické,že budete nažbrundaná a jídla se do Vás tolik nevejde.

 4. Alena napsal:

  Dobrý den , chci se zeptat zda lze goji uzivat v tehotenstvi…jsem 29tt. Dekuji

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Aleno. Jelikož se názory odborníků na tuto otázku stále neshodují (někteří jsou zásadně proti kvůli antioxidantu betainu, který je údajně v těhotenství nežádoucí, jiní pro), doporučovali bychom to s goji neriskovat.

 5. Nicole napsal:

  Dobry den, mam 21mesicni dceru. Mohu podavat kustovnici cinskou ve forme stavy? Dekuji mockrat

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Nikole. Vaše dcerka už je na goji dost stará, děti nad 18 měsíců ji už určitě mohou. Až do deseti let jí stačí asi jedna hrstka bobulí denně, či-li zhruba 15 bobulek. To je potřebné množství, díky kterému bude mít dostatek potřebných vitamínů a minerálních látek.

 6. Roman Prnka napsal:

  Muže se kustovnice čínská šťáva užívat při vysokém krevním tlaku.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Romane, kustovnice čínská se užívá cíleně právě na snižování vysokého krevního tlaku, takže ano, určitě může.

 7. radek napsal:

  Tak si myslím, že kustovnice je skoro sejná jako rakytník. Pomůže a posílí organismus, Ale není to lék na vše .Biochemické a vitamínové složení je hodně podobné. Obě rostliny rostou na rumovištích ale nejzdravší jsou z horského prostředí. Ještě je modení pro světovou farmacii B17. Každá dobrá léčba však začíná dobrou psychickou pohodou. zdraví a pohodu všem přeje Radek

 8. Míla napsal:

  Prosím, poraďte mi. Můj bratr užívá Warfarin. Je kustovnici vhodné
  konzumovat při užívání warfarinu nebo podobných léků na snížení
  srážlivosti krve? Děkuji

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Mílo. Bohužel, pokud máte problémy s krevní srážlivostí a berete na ni jakékoliv léky, goji byste neměl brát.

 9. Irena napsal:

  Krásný den, Můžu jíst kustovnici goju i když mám nízký krevní tlak? Děkuji za odpověď. Irena

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Ireno. O tomto bude nejlepší se poradit s Vašim lékařem – příčin nízkého krevního tlaku je totiž hodně a záleží na tom, která příčina je to u Vás. Obecně by vám ale goji ublížit neměla, protože v normálním případě ani nezvyšuje, ani nesnižuje krevní tlak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kniha ZDARMA!
Babské rady: Jak zůstat fit

obalka-babske_rady-small

Recepty našich babiček,
jak zůstat fit.

Chci knihu

Kniha ZDARMA!