Potravinová pyramida – jak vypadá?

Kateřina

Doma mě naučili, že než sáhnu po lécích, měla bych vyzkoušet sílu bylinek a dalších přirozených léčivých prostředků. Řada z nich funguje tak dobře, že si léky na bolest beru jen opravdu velmi zřídka. Zároveň jsem zastáncem tvrzení, že spousta věcí je v hlavě a že tělo následuje mysl. (I když samozřejmě ne vždycky.) Ve svých článcích se snažím na nemoci a jejich léčbu koukat z trochu jiného úhlu pohledu. Ve volném čase se zajímám o léčivé účinky potravin a bylin na lidské zdraví.

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 2

 1. Marie Lounková napsal:

  Dobrý den,
  čtu tady váš popis potravinové pyramidy a zjišťuji, že tam máte zásadní chybu – v prvním patře je přece zelenina a ovoce (více zeleniny než ovoce) a obiloviny, rýže, brambory atd. jsou přece až v druhém patře. To, co popisujete, je zastaralý model, dnes se ví, že je potřeba jíst nejvíce syrové zeleniny. Prosím nemaťte takto lidi a udělejte si v článku korekci.
  Přeji hezký den
  Marie Lounková

  • Kateřina napsal:

   Dobrý den paní Lounková, děkujeme za upozornění, ale nemáte pravdu. Podle Státního zdravotního ústavu, který je považován za důvěryhodnou autoritu, je naše potravinová pyramida sestavena přesně tak, jak má. Přesvědčit se o tom můžete například ZDE: https://www.nzip.cz/clanek/5-potravinova-pyramida-v-praxi

   Předpokládáme, že své znalosti čerpáte z potravinové pyramidy Fóra pro zdravou výživu, která je považována za neoficiální. Proto budeme rádi, když se budete při psaní vytýkacích komentářů řídit informacemi z oficiálních zdrojů. (Mezi které Ministerstvo zdravotnictví a Státní zdravotní ústav jednoznačně patří.)

   Samozřejmě, pokud se chcete stravovat podle jiné potravinové pyramidy, než kterou uvádíme my, pak je to vaše osobní právo, které vám nemůže nikdo upírat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *