Ostropestřec: Regenerace jater bez chemie

Játra mají v našem organismu nezastupitelnou roli v metabolismu tuků, cukrů a aminokyselin. Také odstraňují z krve patogeny, metabolizují hormony, produkují enzymy a mají další funkce. Jejich onemocnění jsou velmi závažná a prakticky veškeré léky, které bereme, jsou pro naše játra nebezpečné. Naštěstí je tu velmi silná léčivka, která dokáže dát naše játra do pořádku – ostropestřec mariánský.
Obsah
Léčí nás už víc než 2000 let
Ostropestřec se využívá k léčbě a ochraně jater už více než 2000 let. Je to krásný bodlák, letnička nebo dvouletka a kvete až druhým rokem. Původně se k léčbě využívaly jeho listy a kořen, dnes se užívají hlavně semena. Němečtí vědci izolovali v roce 1968 ze semen ostropestřce tři účinné látky, které mají na naše játra ochranný a regenerační vliv – silikristin, silidianin a silibinin. Souhrnně jim říkáme silymarin a zralá semena ho obsahují asi 5 %. Silymarin má na játra několik léčebných účinků:
- Váže se na receptory jaterních buněk, které propouští toxiny a tím jim nedovolí vniknout do jaterní tkáně
- Jako antioxidant chrání před poškozením chemickými procesy s volnými radikály
- Chrání játra před reaktivními molekulami více než vitamíny C a E
- Povzbuzuje regeneraci poškozených buněk
- Posiluje imunitu
Zvládne i otravu z hub
Ostropestřec je tak silný, že se s úspěchem využívá i pro regeneraci silně poškozených jater u lidí drogově závislých, nebo alkoholiků, ale také lidí, kteří mají játra poškozená chemoterapií nebo otravou jedy, včetně hub. Dokáže zregenerovat játra, zanesená špatnou výživou a také nás zbavuje chemických látek, které jsou dnes přidávány do potravin. U pacientů s rakovinou snižuje ostropestřec poškození jater chemoterapií a urychluje odstraňování toxinů. Také zklidňuje záněty a může zpomalovat množení kožních buněk při lupénce. V některých případech pomáhá i na nejčastější příčinu ženské neplodnosti, endometriózu, tím, že pomáhá játrům zpracovávat estrogen.
Nejúčinnější jsou výtažky, ale čaj také pomůže
Účinná látka ostropestřce silymarin se špatně luhuje do vody, proto je nejlepší užívat přípravky se standardizovaným obsahem, ale i čaj svou práci odvede. Doporučená denní dávka je 3x denně do 200 mg přípravků s 70-80 % silymarinu. Nicméně účinné jsou i nižší dávky. Ostropestřec byste měli užívat pravidelně alespoň několik týdnů nebo měsíců 2x-3x do roka. Pokud je vaše onemocnění jater vážnější, je lepší užívat ostropestřec formou tablet, oleje, tinktury, nebo kapslí. Pokud chcete pouze regenerovat a detoxikovat organismus, čaj z drcených semen zcela postačí.
Plno dalších informací o této bylině najdete třeba na https://www.mujostropestrec.cz/
Jak připravit čaj z ostropestřce?
Nadrťte si lžičku ostropestřcových semen, přelijte je 250 ml vařící vody a nechte 10-20 min odstát. Pak čaj sceďte a pijte horký po malých doušcích ráno na lačno, asi 30 min před obědem a večer před spaním. Tuto kúru provádějte několik týdnů.
Kde koupíte osvědčené potravinové doplňky z ostropestřce?
V zákazníky velmi dobře hodnoceném e-shopu prozdravi.cz naleznete několik bylinných doplňků stravy s ostropestřcem. My doporučujeme zejména Ostropestřcovou směs JK. Kromě ostropestřce obsahuje výtažky z bylin jako je smetanka, kopřiva, čekanka a dalších. Tato bylinná směs povzbuzuje jaterní činnost a tím čistící schopnost jater. Obsah lahvičky je 200 ml a pořídíte ji za 720 Kč.
Čistý výtažek ze semen ostropestřce za 598 Kč obsahuje Ostropestřec mariánský 500 ml + 500 ml. Upravuje trávení a činnost jater, hladinu cukru v krvi a normalizuje činnost srdce. Nemáte-li v oblibě oleje, zkuste Ostropestřec v kapslích. Na činnost jater působí kapsle s výtažkem z byliny nezmenšenou silou a za 90 kapslí zaplatíte 499 Kč.
Tradiční čínská medicína k regeneraci jater používá ostropestřec mariánský hlavně ve směsích
Hezky den. Mám pejska s nemocnými játry. Jaký výrobek by jste mi doporučili? Předem děkuji za odpověď. Anna