Mladý ječmen: Diskuze uživatelů

mladý ječmen diskuze

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 7

 1. Děkuji za zkušenosti, mne velmi pomohl s detoxikací, mám opravdu reálné výsledky! Je to opravdu super potravina, která je hlavně zásadotvorná. Což je prostě super.

 2. Eliška Synková napsal:

  Velmi by mne zajímalo, zda je účinnější ječmen v prášku, nebo čerstvý z květináče používaný jako například pažitka zasyrova nasypaný na jídlo.Mohu si napěstovat kolik chci a nevydávat zbytečně peníze za usušený.Děkuji za případnou odpověď.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Eliško. Domácí zelený ječmen může být stejně účinný jako ten v prášku. Ne však ve formě podobné pažitce, protože takto je koncentrace účinných látek mnohem nižší. Stačí však domácí ječmen sklidit dříve, než vyroste víc jak 25 cm – což je asi 10 dní po vysazení, a potom si z něho vylisovat šťávu.

 3. Ivana napsal:

  Chtěla jsem se zeptat,proč většina lidí užívá společně s ječmenem i chlorelu?S ječmenem teprve začínám,takže zkušenosti žádné.ale zajímalo by mě ,jestli se nějak vzájemně doplňují ? Příjde mi,že mají účinky podobné,děkuji za odpověď.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Ivano. Všeobecně se doporučuje užívat mladý ječmen a sladkovodní řasu Chlorellu (nebo Spirulinu) současně a dlouhodobě, protože jejich účinek se společným užíváním několikanásobně zvyšuje.

 4. Petr napsal:

  Dobrý den
  Já bych se chtěl zeptat jak se mám stravovat zda jsou nějaké věci,které ječmenu vadí, aby si na to člověk začal dávat pozor.Jim ho zatím 3 dny 2 krát denně a trochu mám obavy ze stolice zatím sem byl jen 1 a to jsem. Chodil pravidelně dekuji za info

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Petře. Ze své zkušenosti nevíme o žádné potravinové kontraindikaci a na žádnou jsme nenarazili ani na internetu. Váš problém bych osobně přisoudila počátečnímu navykání těla na novou zelenou potravinu. Bývá to šok, na takovou nutriční bohatost nejsme moc zvyklí, proto někdo může mít i ekzémy, zácpa asi nebude tedy také nic divného. Tyto problémy by ale měly v horizontu pár dní ustoupit. Pokud ne, je něco špatně a protože každý z nás reaguje na potraviny a účinné látky trošku jinak, je i možné, že Vám zelený ječmen nemusí vyhovovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kniha ZDARMA!
Babské rady: Jak zůstat fit

obalka-babske_rady-small

Recepty našich babiček,
jak zůstat fit.

Chci knihu

Kniha ZDARMA!