Matcha: Zelený čaj v prášku

matcha zelený čaj v prášku

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 9

 1. Kateřina napsal:

  dobrý den mam spíš otázku, můžou matcha caj kojící ženy? A jakej je přesnej návod jeho přípravy děkuji

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Kateřino. V umírněném množství mohou matchu pít i kojící ženy. Množství by nemělo překročit 4 g matcha prášku denně, což vydá za dva šálky.
   Pokud si chcete matchu připravovat zcela tradičně, napřed je dobré prosít ji přes sítko. Voda by měla být měkká, s odpařených chlórem. Tu nechte projít varem a následně nechte zchladit na 75 až 85 ℃. Pak přesetou matchu zalijte v misce (šálku) touto vodou a rozmíchejte. Pokud se chcete držet tradice, použijte na to metličku.

 2. Hana napsal:

  Dobrý den. Mohu pít čaj po celou dobu těhotenství? Diky.jsem ve 4 týdnu

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Hano. Matchu můžete v omezeném množství 2 šálků denně pít po celou dobu těhotenství. Je to to samé množství, jaké mohou pít i děti. Jinak pro srovnání – dospělí mohou běžně pít až 6 šálků denně.

 3. Stana napsal:

  Dobry den mam zajem si matchu koupit ale bojim se ze mi po nem bude špatně… Muze mit i negativni ucinky?

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Stano, že Vám bude špatně, se bát nemusíte. Matcha je přes svou výraznou barvu prostě jen čaj, který svým složením nikterak neohrožuje uspořádání lidského zažívání. Nicméně každý jsme jiný a matcha Vám vůbec nemusí chutnat. Proto bych Vám doporučila, abyste tento čaj ochutnala někde v čajovně, u kamarádky, či na propagační akci, abyste věděla, jak Vám bude chutnat.

 4. Gabi napsal:

  Prosim mohu pit caj kdyz jsem po infrktu miokardu dekuji Bubenikova

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Gabi. Zelený i černý čaj působí preventivně proti infarktu myokardu a po jeho prodělání mají příznivý vliv na snížení mortality v souvislosti s infarktem. Nicméně by bylo vhodné poradit se s Vašim lékařem, který zná Vaši anamnézu přesně.

 1. 20.10.2015

  […] oživovací látky. Různé čaje docela frčí a úplně nejvíc brčálově a zářivě zelená matcha. Je to čaj, který se dá pít jak horký, tak vychlazený, nebo i v koktejlu a má […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kniha ZDARMA!
Babské rady: Jak zůstat fit

obalka-babske_rady-small

Recepty našich babiček,
jak zůstat fit.

Chci knihu

Kniha ZDARMA!