Lichořeřišnice a její účinky

lichořeřišnice a její učinky

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 4

 1. Kampanus napsal:

  Co je to prosím za míru lžička, nebo lžíce ? Polévková, čajová, nebo jaká ? Jaká je velikost nářezu byliny ? Čím přece větší míra, tím méně na lžíci vejde. Proč tento poměr není uváděn ve váze ? Výrobci léčivých tinktur to dělají taky od oka ? Tento článek nemá z mého pohledu žádnou cenu a bohužel se naprosto nevyhovující popisy vyskytují téměř u všech článků, které mají nějaký vztah k léčivým účinkům rostlin. Co článek, to jiná informace. Každý, kdo o tom zde píše by si měl uvědomit, že i léčiví rostliny mají nežádoucí účinky a zvláště pak v případě, že jsou užívány s předepisovanými léky. Proto prosím o trochu odpovědnosti a profesionality.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Antoníne. Lžička a lžíce jsou klasické kuchyňské míry. První označují čajovou lžičku a polévkovou lžíci. Velikost nářezu bylin má jistě vliv na to, kolik se na lžičku vejde, nicméně většina bylin nezpůsobuje žádné zdravotní komplikace při užívání, proto se pro domácí recepty většinou neuvádí přesná váha. Je to také z toho důvodu, že každá rostlina má jiné množství účinných látek, podle toho odkud pochází a jak a na čem rostla. Pokud užíváte léky, je to samozřejmě úplně jiná problematika. Při užívání léků je vždy třeba se poradit ohledně užívání jakýchkoliv bylinek se svým lékařem.

  • Karolína napsal:

   Lžička je čajová a lžíce je polevková přece.

 2. Iva napsal:

  Tak jdu na to. Dělám si je každý rok.Také jsem oboje udělala od oka dle vlastní úvahy a povedlo se. Nedám na lichořeřišnici dopustit. Zdobím sní jídla i polévku, saláty. Je prostě super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kniha ZDARMA!
Babské rady: Jak zůstat fit

obalka-babske_rady-small

Recepty našich babiček,
jak zůstat fit.

Chci knihu

Kniha ZDARMA!