Jak vznikla známá Ondřejova mast aneb, jak říkala babička, „mastička na krásu“

JanOndrejDoktorVeskerehoLekarstvi

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 9

 1. MARTA DOSOUDILOVÁ napsal:

  DĚKUJEME,ŽE JSI NÁM PŘEROVÁKŮM PŘIPOMENULA VZPOMÍNKU NA „ONDŘEJOVKU“ – BYLA ZÁZRAČNÁ. MÁM 3 DĚTI / 1966,1967 A 1971/.DĚTI BYLY SPOKOJENY – DÍK VAŠEMU TCHÁNOVI – BYL ÚŽASNÝ.ZDRAVÍM.DOSOUDILOVÁ

 2. Květa Horáková napsal:

  Jsem ráda, že jsem se dozvěděla víc o této úžasné ,voňavé, přímo zázračné mastičce.
  V 1966 se mi narodil syn v Přerově a mastičku jsem používala. Natřela jsem mu celé tělíčko tak, jak mi to ukázala porodní babka, která k nám chodila koupat. Když se mi narodila dcera v 1968 v Chebu, psala jsem domů mamince, aby mi mastičku koupila. a poslala. I v 1975 při narození mého syna byla vždy po ruce Ondřejovka.
  Díky za ni! Moc Vás pozdravuju K. Horáková

 3. Stanislava Svozilova napsal:

  Také ja se pridavam k chvalicim maminkam.Moje deti mají kolem 40-50let,ale doted citim tu krasnou vuni,kdyz jsem je po koupeli cele namazala.Pisete,ze se prodava v lékárnách / jsem z Prerova / ale z d a l e k a to není ta Vase prava masticka.Holt se to neda srovnat.

 4. sebikova napsal:

  ondrejovku jsem pouzivala pro moje ctyri deti vzdy po koupani byla to prijemna vune prala bych si tu vuni zase zopakovat. s pozdravem sebikova

  • Eva Ondřejová napsal:

   Já jsem laik, ale složení se mi zdá stejné jako v přerovské lékárně U zlatého hada. Možná je to v poměrech ingrediencí. Já jsem reagovala na dotazy na fb, proto jsem článeček napsala. škoda, že se s tchánem už neporadím…

 5. Rostislav Novák napsal:

  Výborný a zajímavý článek, musím si to číslo sehnat. V kterém čísle je otištěn?
  Škoda, že nemůžeš říct jako Werich: „Ještě ji mám schovanou!“
  Rosťa

  • Tajemství zdraví napsal:

   Rostislave, tento článek napsala paní Eva exkluzivně pro náš online magazín, takže pokud si ho chcete archivovat, stačí ho jen vytisknout. ;)

 6. Dr. PhMr. Kevin Prince Jackson napsal:

  Sám jsem vaši mast zveřejnil a dá se říct přivedl a proslavil v mojí rodný Vídni a Dolních Rakousých kde i působím a také i žiji. Jsem na půl Rakušak a na půl Čech.
  “Heilsalbe Dr. Ondrej”
  pod tímto jménem jí zde samozřejmě i dál prezentuji což se blbě doslova překládá ale respektive i znamená jako Mast Doktora Ondřeje .

  S pozdravem
  Dr. PhMr. Kevin Prince Jackson

 7. Jana Orságová napsal:

  Ondřejova mast byla vynikající, nejen ,že léčila ale i dnes po létech cítím vůni svých 3 dětí, které jsem vždy po koupání s ní namazala. Někdy jsem ji použila i já. Velký dík patří panu doktorovi Ondřejovi a Vám ,že jste o něm tady napsala. .Jana Orságová , Přerov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *