Bezezbytková dieta: Jídelníček

bezezbytková dieta jídelníček

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 9

 1. Peštová napsal:

  Fotka těstovin s kuřecím masem mě zaráží neboť nevím jestli tam je červená paprika a ta se při bezezbytkové dietě asi nesmí?

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dagmar, děkujeme za reakci. Bezezbytková dieta je poměrně složitá. Některé potraviny jsou u ní zapovězené prakticky pro všechny, jiné zase někdo může, protože mu nedráždí střeva, jiný ne. Každopádně naše fotografie jsou pouze ilustrativní.

 2. Mirka napsal:

  Bohužel sladká zelená paprika (7. den), bez zrníček by mohla velmi nepříjemně zapůsobit. Snad jen opečená paprika ( dát do sáčku a oloupat slupku). Jinak je i velmi k uvážení Pribináček ( 5. den), snad jen pro lidi v remisi a i to s rezervou – příliš tuku. Většinou je intolerance na mléko a mléčné výrobky. Jinak sestavit tuto dietu je opravdu velmi složité, protože nejenže každý jedinec reaguje i na rádoby povolené potraviny jinak a také záleží v jakém stádiu nemoci se nachází. Někdy i ten suchý rohlík je problém.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Mirko, naprostý souhlas. Bohužel, u každého mohou být dráždidla střev trochu jiná, dokonce autority často zveřejňují rozdílná potravinová doporučení. Pokusili jsme se to co nejlépe zmapovat, nicméně přesně jak podotýkáte, prakticky všechno je ke zvážení.

 3. Líba napsal:

  Dobrý den.Bylo by možné u bezezbytkove diety pít kávu bez kofeinu (vím, že je kofein drazdivý).Myslim tim zrnkovou,čerstvě namletou ,pripravenou v presovači. Vařím si Caro a meltu ,ale káva mi bohužel velmi chybí .Děkuji Lneničková

  • Tajemství zdraví napsal:

   Dobrý den, Líbo. Bohužel je tohle tak individuální záležitost, že je pro pacienta patrně nejlepší poradit se i ohledně bezkofeinové kávy se svým ošetřujícím lékařem, který zná individuální průběh nemoci svěřence a zároveň je odborník na tuto zdravotní problematiku.

 4. Věra Cinková napsal:

  V jídelníčku se uvádí ,že můžeme sladkou papriku,dle mě je dost těžce stravitelná,zatímco ani slabou kávu nesmíme.

  • Tajemství zdraví napsal:

   Věro, bezezbytková dieta je velmi specifická. Jako jedna z mála není úplně dogmatická, pro každého, kdo ji musí dodržovat, je trochu jiná. Sladká paprika rozhodně patří do skupiny „kontroverzních“ potravin, které budou určitému množství nemocných nevyhovovat. Pak ji určitě musí vynechat. Některým však problém nedělá a naopak jim nedělají dobře jiné, všeobecně při nemocech střev doporučované potraviny. Nejlepší je, vybrat si ze všech článků, které se bezezbytkovou dietou zabývají, pouze ty potraviny, které už máte časem prověřené, případně opatrně zkoušet ty, které si myslíte, že Vám nezpůsobí problém.

 5. Tom napsal:

  Zdravím, měl bych dotaz, mám bezezbytkovou dietu a tam je napsáno ze muzu zralé banány. Ale muzu i prezrale nebo naopak ještě nedozrale zelené? Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *