Atkinsonova dieta: Diskuze odborníků a vaše zkušenosti

Tajemství zdraví

Máte rádi své tělo? Já rozhodně! Snažím se hledat co a jak funguje. Ráda čtu a vzdělávám se v tomto oboru. Do mých článků dávám své doporučení, zkušenosti, zajímavosti a rady. Chci se cítit co nejlépe a Vy můžete se mnou!

Mohlo by vás zajímat..

Komentářů: 4

 1. Alena napsal:

  Mohl by mi někdo vysvětlit, proč je při atkinsonove dietě zakázána káva? Vždyť neobsahuje sacharidy

  • Tajemství zdraví napsal:

   Já sama si nejsem úplně jistá – odhadla bych, že je to protože káva má poměrně výrazný vliv na děje v našem těle a patrně není u takto zátěžové diety vhodné dodávat tělu kofein. Nemyslím, že by černá neslazená káva brzdila hubnutí, spíš může kombinace zátěžové diety a kávy poškozovat organismus. Některé variace Atkinsonovy diety povolují kávu bez kofeinu (což podporuje moji úvahu), některé dokonce povolují i černou kávu.

 2. Lenka napsal:

  Zajímalo by mne, zda- li budu hubnout i když metabolismus nedosáhne ketózy. Je ketóza pro organismus škodlivá ?

  • Tajemství zdraví napsal:

   Lenko, bez dosažení ketózy také můžete hubnout, ale energetický příjem musí být klasicky nižší než výdej. Také je ale třeba delšího času, než bývá právě běžné u proteinových (ketózových diet). Je tedy možné, že při držení jakéhokoliv druhu proteinové diety bez ketózy zhubnout „nestihnete“. Ketóza je stav, který není organismu vlastní, nastává v období nedostatku živin. Krátkodobě nám neškodí, problém ale může nastat při dlouhodobějším trvání. Proto jsou proteinové diety krátké. Rozhodně je nikdy nedržte déle, než je předepsáno. Náš organismus potřebuje všechny živiny, včetně tuků a cukrů, aby mohl zdravě fungovat. Ketóza je také poměrně zátěžová, i když je jen krátká, proto tento typ diet není vůbec vhodný pro lidi, trpící nějakými metabolickými či jinými zdravotními problémy, které by ketóza mohla výrazně zhoršit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *